medya takip
MTD
Ankara
DOLAR23.6526
EURO25.5468
ALTIN1495.0
Halil İbrahim ŞAHİNLER

Halil İbrahim ŞAHİNLER

Mail: [email protected]

Aklıma Nerden Geldiyse Artık (!)

Bugün birden Atasözlerine takıldım.

Sabahleyin televizyonların haber kanallarında gezinirken aklıma 'Eski Çamlar Bardak Oldu' şeklindeki bir atasözü dilime takılıverdi!!!

Düşündüm, 'nerden diye' sonunda buldum. Kanalları gezerken Halk Tv’de mluhteremin biri konuşuyor. 'Aman Allahım Bilmeyen inanır,' Hani derler ya 'rüzgar nereden eserse oraya yelken açar' diye işte o muhterem! Şimdiki nesil pek bilmez, vakti zamanında ne maharetleri olduğunu.. Zat-ı muhterem kitap yazmışmış.. Bak bak, kime yazdırdıysa artık.

Dedim ya, "atasözlerine takıldım." Sene 1991, rahmetli Adnan kahveci bir söz söylemişti (Ciğer kediye teslim edilmiş diye), Güzel ve doğru bir söz. Acaba kim için söylenmişti, bilen varmı? Bunun üzerine kitap yazacak kadar bilgili olan.. Zat-ı muhteremde hakaret edip arkasından, "parası ile değil mi, bir kez daha söver, parasını öderim" diye tarihe geçen sözünü söylemişti.

Vakti zamanında İnterbank vardı. Hani, 1.3 katrilyon filan, o vardı değil mi? Bir de kendine taktığı lakabı vardı: galiba 78-79 yıllarında 'Enflasyon Zengini 'olmadı televizyonculuk oda olmadı gazetecilik' filan derken bir baktık ki, yazar oluvermişş. (!!!)

Ardından 'Büyüklere Masallar' diye bir kitap yazarsa tutmayın gitsin,, Edebiyat dünyası büyük bir yazar kazanmış olur. Bir de siyasette kabineye alınmayınca partisindende istifa etmişti değilmi??

Amannn bize ne? Ama merak ettiğim bir şey var. Saç boyası ne marka??? Ne demiş Mevlana; "Bir lafa bakarım……………….." Neyse bende Cumhurbaşkanım Demirel'in sözüyle 'hoşça kalın' diyeyim;  (Turbun İrisi heybenin dibinde..)

Bu gün ufaklarından başladık..

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar