medya takip
his
Ankara
DOLAR23.6526
EURO25.5468
ALTIN1495.0

Oy kullanmaya atıyla geldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Oy kullanmaya atıyla geldi
Oy kullanma işlemi tüm yurtta devam ederken zaman zaman renkli görüntüler de ortaya çıkıyor. Kocaeli’de bir vatandaş oy kullanmaya atıyla geldi.


Türkiye’nin dört bir tarafından yerel yöneticilerin belirlenmesi için gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy kullanma işlemi devam ediyor. Kocaeli’de 669 nokta, 4 bin 739 sandıkta vatandaşlar oylarını kullanıyor. Zaman zaman sandık başında renkli görüntüler de ortaya çıkıyor. 3 yıldır Rüzgar isimli atıyla tüm işlerini halleden Sümmani Yılmaz, bu sefer de oy kullanmaya geldi. Oy kullanacağı okul bahçesine atıyla gelen Yılmaz’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Özellikle çocuklar gördükleri atı hem sevdi hem de şaşırdı."At Türk’ün kanadıdır"


3 yıldır atla oy kullanmaya geldiğini söyleyen Sümmani Yılmaz, "Vatandaşlar beni atla görünce güzel tepkiler veriyor. Bu sayede Körfezlilerin ata aşık olduğunu anladım. Özellikle çocuklar ata çok ilgi duyuyor. Atımın adı Rüzgar, 3 yıldır ona bakıyorum. At sevdası atalarımızdan geliyor. Oğuz, Selçuklular, Osmanlı’dan bu yana topraklarımızı atla kazanıldı. Bu sebeple at sevgisi benim için farklı. At Türk’ün kanadıdır" diye konuştu.

Oy kullanmaya atıyla geldi

Oy kullanmaya atıyla geldi

Oy kullanmaya atıyla geldi

Oy kullanmaya atıyla geldi


Mersin’de park halindeki 3 tır alev alev yandıÖnceki Haber

Mersin’de park halindeki 3 tır alev alev...

Halk Oyunları Grup Müsabakaları başlıyorSonraki Haber

Halk Oyunları Grup Müsabakaları başlıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar