medya takip
MTD
Ankara
DOLAR23.6526
EURO25.5468
ALTIN1495.0

Aile hekimleri önce söyleşi yaptı, sonra tarihte yolculuğa çıktı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aile hekimleri önce söyleşi yaptı, sonra tarihte yolculuğa çıktı
Aile hekimleri önce söyleşi yaptı, sonra tarihte yolculuğa çıktı.

Programda konuşan Prof. Dr. Yeşim Uncu, dünya genelinde 500 bin civarında aile hekimi olduğunu belirterek, tüm hasta popülasyonunun yarısının aile hekimleri tarafından muayene edildiğini söyledi. Türkiye’de birinci basamak sağlık hizmetlerinin aile hekimleri olarak tanındığını ifade eden Uncu, yeni bir disiplini burada ele aldıklarını kaydetti. Kişilerle aile hekimleri arasında ömür boyu süren bir ilişki bulunduğuna dikkat çeken Uncu, aynı zamanda koruyucu hekimliği de yaptıklarını belirterek, her türlü sağlık probleminde kendilerine müracaat olduğunu sözlerine ekledi.
Dr. Osman Ata ve Dr Tarık Yaşa ise dünyada ve Türkiye’de aile hekimliğinin gelişimi ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Bursa Uludağ Üniversitesi Aile Hekimliği Bölümü’nde uzmanlık eğitimi alan öğrenciler ve akademisyenlerin oyları sonucu en yüksek oyu alan Gizem Kocatürk’e ‘5 Yıldızlı Aile Hekimliği Asistanı’ belgesi de verildi.
Söyleşinin sonunda Nilüfer Belediyesi Dr. Ceyhun İrgil Sağlık Müzesi’ni gezen katılımcılar, tıp alanında yaşanan tarihsel gelişimi inceleme fırsatı buldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı


Kartepe Belediye Başkanı Kocaman, Özel Sporcular Şampiyonası’nda dereceye giren öğrencileri tebrik ettiÖnceki Haber

Kartepe Belediye Başkanı Kocaman, Özel S...

GAİN’in heyecanla beklenen yeni dizisi 'RU’ya görkemli gala…Sonraki Haber

GAİN’in heyecanla beklenen yeni dizisi &...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar