medya takip
his
Ankara
DOLAR23.6526
EURO25.5468
ALTIN1495.0
Halil İbrahim ŞAHİNLER

Halil İbrahim ŞAHİNLER

Mail: his@gmail.com

"Ülkenin geleceğini Merkez Sağ Seçmen belirlemiştir"

Kıymetli vatandaşlarım!
31 mart Mahalli İdareler seçimlerini tamamlamış bulunmaktayız. Vatanımıza milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.

Görüyoruz ki, vatandaşlarımız yaşam koşullarını ve gelecek şartlarını göz önünde bulundurarak kendilerine sunulan seçenekleri iyi bir şekilde değerlendirmiş olup tercihlerini yapmış bulunmaktadır.

Görüyoruz ki, milletin iradesinin üzerinde hiçbir güç etkin değildir! Her ne kadar yerel ölçekte olsa bile, 31 mart seçimleri bir anlamda merkezi yönetim seçimleri kimliğine bürünmüş olup, kampanyalarını bu şekilde yürütmüşlerdir.

Şimdi vatandaşlarımızın beklentisi seçim süreci içerisinde verilen sözlerin tutulması, verilen vaatlerin yerine getirilmesidir.

Bu seçimler iktidarda olan siyasilere ihtar mahiyetinde olup, muhalefette olan partilere de milletin beklentisine cevap verebilirlerse kredi açabileceklerinin bir mesajı olarak değerlendirilebilir.

Seçim sonuçlarına baktığımızda; güçlü bir merkezi yönetimin olabilmesi için yine güçlü bir muhalefetin gerekli olduğudur. Bununla birlikte Türkiye'de siyaset merkez sağ eksenli seçmenin tercihleri doğrultusunda tezahür eder. Bu geçmişte de böyledir, bugünde böyledir.

Ancak bununla birlikte istikrarlı bir merkezi yönetim için merkez solunda toparlanması gerekmektedir. Ülke sathında aynı kulvarda olduklarını ifade eden ancak varlığını yıllarca belirleyip ifade edemeyen, ülke yönetiminde görev alamayan onlarca parti değil, güçlü, proje üretebilen, çözüm odaklı, kararlı ve istikrarlı yönetimlere ihtiyaç olduğu aşikardır.

Genel seçimlerde sağ ve sol eksenli onlarca partiyi gördük. Gördük ki; %0.2 (binde 2)'lik oy oranına sahip veya hiç varlık gösteremeyen sadece kendi şahsi ikballeri için geçmişi, misyonu, ilke ve fikriyatı uymayan tüm etik kuralları görmezden gelen başka partilerin himayesi altında. TBMM'ne 1-2 milletvekili sokan ve bunu kendi başarıları gibi etrafa lanse edip seçmende algı operasyonu yaratıp oy isteyenleri de gördük.

Yine gördük ki, 31 Mart seçimlerinde milletin bu partilere güveni kalmayıp itibar etmediklerini de gördük. Milletimiz merkez sağ da bu tür partilerden umudunu kesmiş yeni arayışlar içine girmiştir.

31 Mart seçimlerinde sonucu belirleyen gelecek endişesi yaşayan sağ duyulu "Merkez Sağ" seçmenidir. Ve bu seçmen kitlesi ülkenin geleceğini belirleyen vatanperver merkez sağ seçmendir.

Henüz hiç kimsenin dillendirmediği erken seçim ile ilgili ilk açıklama bugün MHP genel başkanı Sayın Bahçeli'den gelmiştir. Milletin iradesinin üstünde hiçbir gücün etkin olamayacağı, ekonomide beklentilerine cevap verilemezse erken bir genel seçimin kaçınılmaz olduğu görülmektedir.

Şartlar ne şekilde tezahür ederse etsin, 2025 sonbaharında erken bir genel seçimlerin olacağını kuvvetle muhtemel görmekteyim.Yaptığımız kamuoyu araştırmaları "Merkez Sağ'ın tek adresinin Başbakanımız Prof. Dr.Tansu ÇİLLER liderliğinde "Merkez Sağ Parti" olduğudur.

Kapımız,  "Vatan, Millet, Bayrak" sevgisini yaşayan her vatandaşımıza açıktır. Amacımız aynı görüş ve inanç içinde olan vatandaşlarımızı tek çatı altında toplamaktır. Çok kısa zamanda ülke sathında yapılanıp teşkilatlanmış olmamız ve milletimizin teveccühü bunun en belirgin örneğidir. Bilinsin ki, önümüzdeki yapılan ilk genel seçimlerde "Merkez Sağ Parti" TBMM'de yerini alacak, gelenek ve geçmişteki tecrübeleri ile milletimizin hizmetkarı olacaktır.

Saygılarımla.

 

Halil İbrahim ŞAHİNLER
MERKEZ SAĞ PARTİ
GENEL BŞK.VEKİLİ

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar