medya takip
av.alev
Ankara
DOLAR23.6526
EURO25.5468
ALTIN1495.0
Halil İbrahim ŞAHİNLER

Halil İbrahim ŞAHİNLER

Mail: his@gmail.com

Perşembenin Gelişi Çarşambadan Bellidir

Muhalefetin yanış politikası, tutarsız davranışları ve ayak oyunları ile bugünlere gelineceğini genel seçimlerden önce söylemiştim.

Sayın Akşener’in ayak oyunlarının tek sebebinin Kılıçdaroğlu’nu bitirip masanın hakimiyetini ele almak olduğunu, ama bunun da yanlış bir politika olduğunu defalarca belirtmiştim.

Masadan kalkması çok önemli olmamakla birlikte, yeniden dönüp aynı masaya oturması İYİ Parti’de fırtına öncesi durgunluk olup, bunun Akşener’in de seçmen üzerindeki güveni yok edeceğini ve de kendisini çıkmaza sokacağını belirtmiştim..

Şimdi gelelim bugünlere, Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçim sonunda istifa etmemesi, hatta inatla koltuğa sarılması siyasette yapılmaması gereken büyük hataydı. Yaklaşık 10 yıl boyunca hep mağlup olup, pehlivan tefrikası gibi aynı söylemlerle yeniden koltuğa yapışması kariyerine ciddi şekilde zarar vermiştir.

Seçim sonunda istifa etseydi, bugün onurlu bir şekilde partide bir ismi, belki ilerde yeniden bir umut olarak partinin başına yeniden çağrılması mümkün olabilirdi.

* * *

Gelelim yerel seçimlere, şimdi ne olacak???

CHP’nin 'Büyük Değişim' sloganı ile genel başkanını değiştirmesi (Ha Ali Memet, Ha Memet Ali) hesabı gibi oldu. Değişen ne oldu, bunu anlamak mümkün değil..

Şimdi, "keşke böyle bir işe hiç kalkışmasaydık" diyenleri duyar gibi oluyorum. Kılıçdaroğlu'ndan sonra hangi politika, hangi program değişti belli değil. Tek bilinen, genel başkan koltuğunda oturan zat değişti, değişti de, o da koltukta hafif kalıyor.

* * *

İYİ Parti son gelişmelerle yerel seçimlerdeki şansını bitirdi, kazanma ihtimali kalmadı. İlçelerde dahi şansını yok etti.

Şimdiden söyleyeyim; CHP’nin İstanbul şansı yok gibi. Ankara için ise henüz bir şey söylemek erken..

Lakin her ne kadar fiziken yok hükmünde de olsa, 6’lı masadakiler bile seçmende sinerji yarattığını düşünsek bile, bugün tek başına CHP’nin üzerinde, endişe, umutsuzluk ve korkunun hakim olduğunu görmemek mümkün değil…

Hal böyle iken hamasi söylemlerle yola çıkanların benzinleri bitti.

Bekleyip göreceğiz, hayırlısı olsun.

Halil İbrahim ŞAHİNLER
Merkez Sağ Parti Genel Başkan Vekili

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar