medya takip
MTD
Ankara
DOLAR23.6526
EURO25.5468
ALTIN1495.0

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Aras, Muğla’nın dünya ve Türkiye turizminde önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. ‘Muğla’mızın eşsiz koyları, tarihi antik kentleri ve doğal güzellikleriyle 12 ay turizm potansiyeline sahip ender illerden biri olduğunu düşünüyorum.

Sadece yaz aylarında değil sahip olduğu değerlerle yılın her dönemi Muğla’mız ziyaretçilerine farklı duyguları yaşatan bir şehir.  Turizm sadece bir otele gelip konaklayıp, yiyip, içip, güneşlenip, gitmek anlamına gelmiyor.

Turizmi tamamen kültürel bir alışveriş olarak değerlendirmeli ve misafirlerimiz olan turistleri başımızın tacı olarak görmeliyiz. Bizim misafirperverliğimiz bunu gerektirir. Büyükşehir Belediyesi olarak, ilimizin turizm potansiyelini en yukarıya çıkarmak ve turizmi 12 aya yaymak için tüm paydaşlarımızla birlikte hareket edeceğiz.

Turizm olanaklarının artırılması konusunda paydaşlarımızla birlikte çalışarak Dünya Kenti Muğla’mızı turizmin başkenti haline getireceğiz. Havaların ısınmaya, umutların yeşermeye başladığı bugünlerde güzel günlere olan inancımız her zamankinden daha fazla.

Bu duygularla tüm turizm emekçilerinin, turizmin ev sahibi siz kıymetli hemşehrilerimin ve misafirimiz olan turistlerimizin Turizm Haftasını kutluyor, Dünya Kenti Muğla’mıza ve tüm memleketimize başarılı bir sezon diliyorum.’ dedi.


Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı


Protokolden Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş’a hayırlı olsun ziyaretiÖnceki Haber

Protokolden Edremit Belediye Başkanı Meh...

Sandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş açıklamalarda bulunduSonraki Haber

Sandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş aç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar