medya takip
his
Ankara
DOLAR23.6526
EURO25.5468
ALTIN1495.0

Kocabay: ‘Sorumlular cezalandırılmalı!’

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kocabay: ‘Sorumlular cezalandırılmalı!’
Kocabay: ‘Sorumlular cezalandırılmalı!’

MSP Samsun İl Başkanı İlkay Kocabay, Erzincan’da yaşanan maden faciası ve Marmara denizinde batan gemi olayında hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi. Kocabay, iki olayda da ihmal varsa araştırılmasını ve sorumluların kesinlikle ceza alması gerektiğini belirtti

Merkez Sağ Parti Samsun İl Başkanı İlkay Kocabay, Erzincan’da yaşanan altın madeni faciası ve Mamara’da batan gemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İki olayda da hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Başkan İlkay Kocabay, "Erzincan İliç’teki Çöpler Altın Madeni’nde yaşanan facianın ardından arama çalışmaları devam ediyor. İliç’e bağlı Çöpler köyündeki maden ocağı sahasında 13 Şubat'ta meydana gelen toprak kaymasında kaybolan 9 işçiyi arama çalışmaları, 7’inci günde devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

‘SORUMLULAR CEZALANDIRILMALI’
Kocabay, "Ayrıca Marmara Denizi'nde batan geminin yerinin tespit edilmesinin ardından gemide bulunan 6 mürettebat aranmaya başladı. 51 metre derinlikte rastlanılan gemideki bir kişinin cansız bedenine üçüncü gün ulaşıldı. Gemideki kayıp 5 mürettebata ulaşmak için çalışmalar aralıksız sürüyor" diye konuştu.

Bir daha böyle üzücü olaylarının yaşanmamasını dileyen MSP Samsun İl Başkanı İlkay Kocabay, hem maden faciası hem de batan gemiyle ilgili ortada bir ihmal varsa tespit edilip sorumluların kesinlikle cezalandırılmasını gerektiğini söyledi.


Binlerce Bayburtlu vatandaş Kop Şehitleri için yürüdüÖnceki Haber

Binlerce Bayburtlu vatandaş Kop Şehitler...

Teknoloji ekosisteminin merkezi Gazi TeknoparkSonraki Haber

Teknoloji ekosisteminin merkezi Gazi Tek...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar