medya takip
araba + emlak
Ankara
DOLAR23.6526
EURO25.5468
ALTIN1495.0

Araç Muayene Ücretlerine Rekor Zam Geliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Araç Muayene Ücretlerine Rekor Zam Geliyor
Araç Muayene Ücretlerine Rekor Zam Geliyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından ekim ayı enflasyon rakamlarının açıklanması, 2023 yılında araç muayene ücretlerine büyük bir zammın habercisi oldu.

Günboyu Gazetesi'nden Ahmet Unutgan'ın haberine göre, enflasyon rakamlarına bağlı olarak belirlenen 2023 Yeniden Değerleme Oranı %58,46 olarak açıklanırken, araç sahipleri için kötü bir haber daha geldi. Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

RAKAMLAR BELLİ OLDU

TÜİK tarafından açıklanan ekim ayı enflasyon verileri ülkedeki ekonomik durumu yansıtır nitelikteydi. Aylık bazda enflasyon %3,43 olarak açıklanırken yıllık bazda ise bu oran %61,36'ya ulaştı.

YENİDEN DEĞERLEME ORANI: %58,46

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının ardından, 2023 yılı Yeniden Değerleme Oranı %58,46 olarak duyuruldu. Bu oran, birçok ücret ve verginin hesaplanmasında belirleyici bir faktördür ve araç muayene ücretleri de bu orana göre güncellenmektedir.

Merkez'in kararı sonrası durdurulamıyor! Euro 30 TL'yi geçti, Dolar rekora koşuyor
Merkez'in kararı sonrası durdurulamıyor! Euro 30 TL'yi geçti, Dolar rekora koşuyor
MUAYENE ÜCRETLERİNE BÜYÜK ZAM
Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, 2023 yılı Yeniden Değerleme Oranı hakkında önemli bir açıklamada bulundu ve araç muayene ücretlerine yapılacak büyük zammın oranını duyurdu.

Bingöl'e göre, Yeniden Değerleme Oranı %58,46 olduğu için, bir otomobilin muayene ücreti 1.149,60 liradan 1.821,66 liraya yükselecektir.

Vergi uzmanı Ozan Bingöl, "2023 yılı Yeniden Değerleme Oranı %58,46 olmuştur. Bir otomobil için araç muayene ücreti 1.149,60 liradan 1.821,66 liraya yükselecektir" dedi.

KESİNLEŞTİ
Bu zammın araç sahipleri için önemli bir mali yük getireceği ve araç muayene ücretlerinin 2023 yılında daha yüksek olacağı kesinleşti.

Özellikle araç sahiplerinin bu artışı göz önünde bulundurarak bütçelerini ayarlamaları ve muayene ücretlerini karşılayacak şekilde hazırlıklı olmaları önemlidir.

Araç muayenesi, trafik güvenliği açısından kritik bir öneme sahiptir ve bu hizmetin düzenli olarak alınması gerekmektedir. Ancak bu yeni zamlar, araç sahiplerinin buna olan erişimini zorlaştırabilir.


AFAD'dan 'Babala TV' eleştirilerine yanıtÖnceki Haber

AFAD'dan 'Babala TV' eleştirilerine yanı...

Burger King'e İsrail Tepkisi: Bayrakları Yere İndirdiler!Sonraki Haber

Burger King'e İsrail Tepkisi: Bayrakları...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
turk sanayi